Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. september 2021, nedeľa
 

Polícia naďalej bojuje s drogovou trestnou činnosťou v okolí Serede

24. 02. 2011

sered3

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil Jána Š. zo Serede z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, ich držanie a obchodovanie s nimi. Pri prehliadke jeho auta policajti našli približne 6 tisíc miligramov kokaínu. Hodnota takéhoto množstva drogy na čiernom trhu je najmenej 4 tisíc eur. Zadržaný a obvinený skončil vo vyšetrovacej väzbe. Za drogovú trestnú činnosť mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite pri ďalšej policajnej akciu proti drogovým dílerom v Seredi zaistili 37-ročného Jána Š. Okrem troch domových prehliadkach a prehliadky nebytových priestorov skontrolovali aj jeho auto značky Porsche Cayenne. Vo vrecku bundy na zadnom sedadle auta policajti našli osem plastových vrecúšok. Podľa predbežných výsledkov kriminalisticko-expertízneho ústavu polície obsahovali kokaín, necelých 6 tisíc miligramov. Z tohto množstva by bolo možné vyrobiť približne sto jednorazových dávok. Cena jednej dávky na čiernom trhu je najmenej 40 eur, čo by celkovo predstavovalo najmenej 4 tisíc eur za nájdené množstvo drogy. Podľa policajných informácií bol kokaín určený na distribúciu v galantskom, trnavskom, a nitrianskom okrese.

Jána Š. zo Serede na základe dôkazov vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Okresný sudca v Galante akceptoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby