Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2021, piatok
 

Polícia obvinila zástupcov Fondu národného majetku SR

14. 01. 2011

Vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil dvoch bývalých členov Výkonného výboru Fondu národného majetku SR za trestný čin porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom. Za uzavretie nevýhodnej dohody o mimosúdnom urovnaní sporu medzi FNM SR a súkromnou spoločnosťou v prospech (tejto) súkromnej spoločnosti vo výške 4.770.000 eur, im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Stíhaní sú na slobode.

Súkromná spoločnosť z Rimavskej Soboty podala žalobu na Fond národného majetku SR (FNM SR). Ide o spor ešte z roku 1992. V júni minulého roka Krajský súd v Bratislave vec v celom rozsahu zamietol v prospech FNM SR. Mesiac po rozhodnutí súdu však uzavreli dohodu o mimosúdnom urovnaní.

Napriek rozhodnutiu súdu v prospech FNM SR, dvaja členovia Výkonného výboru FNM SR uzavreli dohodu o mimosúdnom urovnaní sporu tak, že spoločnosti previedli na účet sumu vo výške 4.770.000 eur. Týmto Fondu národného majetku SR spôsobili škodu vo výške 4.770.000 eur a spoločnosti zadovážili neoprávnený prospech 4.770.000 eur.

Za trestný čin porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii obvinil 52-ročného Jozefa V. z Bratislavy a 49-ročného Ľubomíra N. z Kysuckého Nového Mesta. Hrozí im trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby