Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. september 2021, utorok
 

Polícia odhalila 10 prevádzačov, dvaja z nich sú už vo väzení v Maďarsku

05. 08. 2011

znak PZ web

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície prezídia Policajného zboru obvinil z prevádzačstva 10 osôb. Slováci vo veku 22 až 63 rokov organizovali a zabezpečovali prevoz nelegálnych migrantov. Hrozí im trest odňatia slobody vo výške sedem až 10 rokov. Hlavný organizátor, 24-ročný Pavol Ď. je v súčasnosti vo vyšetrovacej väzbe v Maďarskej republike. Jeho „pravá ruka“, 39-ročný Milan G. si odpykáva trest za prevádzačstvo v iných prípadoch v Maďarskej republike.

Po dlhodobej činnosti pracovníkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície prezídia Policajného zboru, postupnými krokmi rozložili organizovanú skupinu páchateľov. Desiati Slováci od júna do novembra 2009 pôsobili na území Slovenskej a Maďarskej republiky. Organizovali a zabezpečovali nelegálnym migrantom prevoz z Maďarska na Slovensko. Následne ich prevážali do Rakúskej republiky. V jednom prípade zabezpečili prevoz občanov Sýrie z Ukrajiny na naše územie a odtiaľto do Francúzska. Podľa policajných zistení táto skupina previezla v šiestich prípadoch z Maďarska a z Ukrajiny na naše územie najmenej 33 nelegálnych migrantov. Presnú sumu, o ktorú sa členovia organizovanej skupiny obohatili, sa zatiaľ nepodarilo vyčísliť.

Hlavný organizátor, 24-ročný Pavol Ď., spolupracoval aj s osobami v Srbskej republike a Rakúsku. Za trestné činy prevádzačstva zistené maďarskými orgánmi, bol na organizátora vydaný Európsky zatýkací rozkaz. Podarilo sa ho zadržať v Nemeckej republike a na trestné stíhanie bol vydaný do Maďarskej republiky. V súčasnosti sa nachádza vo vyšetrovacej väzbe v Maďarskej republike. Ďalší obvinený, pravá ruka organizátora, 39-ročný Milan G. je odsúdený za trestný čin prevádzačstva. Trest si odpykáva vo väznici v Maďarskej republike.

Ôsmi Slováci sú stíhaní na slobode a sú k dispozícii orgánom činným v trestnom konaní. Hrozí im trest odňatia slobody vo výške sedem až 10 rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby