Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. apríl 2024, utorok
 

Polícia posilní výkon služby pred, počas a po vianočných sviatkoch

22. 12. 2010

policia auta

Polícia pred, počas a po vianočných sviatkoch posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku. Policajnú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj zvýšený dohľad verejného poriadku, vyhlásil od stredy 22. decembra do 27. decembra tohto roka viceprezident Policajného zboru plk. JUDr. Ľubomír Ábel.

Štedrý večer v tomto roku vychádza na piatok. Tento výnimočný deň chce každý stráviť v kruhu svojich blízkych, svojich rodín. Rodiny sa vydávajú na cesty, aby navštívili po dlhom čase príbuzných mimo domova.

Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na križovatkách a cestách tak, aby sa netvorili kolóny, a aby bola zabezpečená priepustnosť cestných ťahov. „Pozornosť budeme venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky. K vodičom, ktorí hrubým spôsobom porušia dopravné predpisy a svojou jazdou ohrozia iných účastníkov cestnej premávky, budeme nekompromisní. Alkohol za volant nepatrí, preto sprísnime kontrolu vodičov na požitie alkoholu a iných návykových látok aj poriadkovými hliadkami,“ uviedol plk. JUDr. Ľubomír Ábel.

Hliadky dopravnej a poriadkovej polície sa v týchto dňoch zamerajú aj na kontrolu stavu pneumatík a ich použitie v zimnom období. Skontrolujú tiež používanie reflexných prvkov cyklistami a chodcami za zníženej viditeľnosti. Policajti sa zamerajú aj na rešpektovanie ustanovení cestnej premávky týkajúce sa povinností vodičov voči chodcom.

Počas zimného obdobia, keď je na vozovke sneh a ľad, dochádza k zvýšenému počtu dopravných nehôd. Osobitne pred, počas a po vianočných sviatkoch, keď je na cestách zvýšený počet vozidiel a chodcov. Husté sneženie, teploty pod nulou a klzké cesty sa podieľajú na vzniku kolíznych situácií. „Zvýšením vzdialenosti medzi vozidlami sa dá predísť mnohým nehodám. Odporúčame vodičom prispôsobiť jazdu svojim schopnostiam, prípadne znížiť rýchlosť, aby všetci mohli bez ujmy osláviť vianočné sviatky v kruhu svojich najbližších,“ zdôraznil viceprezident plk. JUDr. Ľubomír Ábel.