Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. apríl 2024, utorok
 

Polícia ukončila prípad plánovanej úkladnej vraždy štyroch osôb

29. 03. 2011

logo 3

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ukončil prípad úkladnej vraždy spolupáchateľstvom návrhom na podanie obžaloby. V prípade sú obvinené dve osoby, jedna z trestného činu úkladnej vraždy spolupáchateľstvom a druhá z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Igor B. si mal objednať vraždu štyroch osôb. Gordan A. ako pomocník trestnej činnosti, mal zase zaobstarať zbraň. Igor B. je stíhaný vo väzbe, Gordan A. je stíhaný na slobode. V prípade vykonávateľa E.M. naďalej prebieha vyšetrovanie v samostatnom konaní, po osobe bolo vyhlásené pátranie. Všetkým trom obvineným osobám hrozia doživotné tresty.

Polícia v novembri minulého roka operatívnou činnosťou zistila, že Igor B. sa chystá dať zavraždiť štyri osoby. Podľa informácií polície, si mal objednať vraždu poškodených osôb u E.M. za účelom získania majetkového prospechu. Polícii sa podarilo zaistiť aj zbraň, ktorou mala byť táto likvidácia vykonaná. Ide o nelegálne prerobený samopal zabezpečený Igorom B. Okrem uvedenej zbrane polícia pri domových prehliadkach zaistila 649 kusov streliva.

Vraždy boli plánované zo zahraničia. Vyšetrovateľ v týchto dňoch ukončil prípad návrhom na podanie obžaloby a odovzdal vyšetrovací spis prokurátorovi. Obvineným mužom hrozia doživotné tresty.

Polícia vedie trestné stíhania čo najefektívnejšie, pripravuje dôkazy pre prokurátora, aby boli osoby obvinené z nebezpečných trestných činov obžalované a postavené pred súd, kde sa bude rozhodovať o ich treste.