Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. jún 2024, štvrtok
 

Polícia ukončila vyšetrovanie vraždy českého občana z roku 2007

26. 07. 2011

logo 3

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ukončil vyšetrovanie vraždy českého občana v Žiline návrhom na podanie obžaloby na obvineného Miroslava H. Ten je obvinený z brutálnej vraždy, ktorá sa stala v Žiline koncom júna 2007.

V januári tohto roka polícia Českej republiky kontaktovala slovenskú políciu a požiadala nás o preverenie informácií k osobe, ktorá bola v Čechách evidovaná ako nezvestná. Mali dôvodné podozrenie, že by sa mohla nachádzať na území Slovenska. Po vykonaní previerok policajti našli zakopanú mŕtvolu, ktorú neskôr stotožnili ako hľadanú nezvestnú osobu z Českej republiky.

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite koncom januára tohto roku objavili v Žiline obeť brutálnej vraždy. Polícia identifikovala občana Českej republiky, ktorý je nezvestný od roku 2007. Polícia zadržala a obvinila z vraždy Miroslava H, za ktorú mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie. Stíhaný je vo vyšetrovacej väzbe. Okrem neho je z tejto vraždy v Českej republike obvinený aj Peter V.

Čech Peter V. v roku 2007 rozbiehal obchod s autami na Slovensku. Požičal si peniaze od poškodeného českého občana. Postupne mu dlh splácal. Peter V. nechcel však už ďalej pôžičku splácať. Rozhodol sa, že poškodeného podnikateľa zavraždí. Dohodol sa spoločne s obvineným Slovákom Miroslavom H., že príde aj s českým podnikateľom na Slovensko a tam ho zavraždia. Stretli sa v autobazáre v Žiline. Miroslav H. najskôr poškodeného napadol kovovou tyčou. Potom mu Peter V. strelil do hlavy nelegálne držanou zbraňou. Nakoľko poškodený napriek tomu javil známky života, Miroslav V. ho opakovane viackrát udrel železnou tyčou do oblasti hlavy. Tým mu spôsobil smrteľné zranenia, na následky ktorých poškodený zomrel. Muža zakopali na mieste, kde ho policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite koncom januára tohto roku našli a identifikovali.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ukončil vyšetrovanie vraždy českého občana v Žiline návrhom na podanie obžaloby na 24-ročného Miroslava H. z Kysuckého Nového Mesta. Za obzvlášť závažný zločin vraždy mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.