Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. september 2021, utorok
 

Polícia vypátrala a zadržala nebezpečného odsúdeného na úteku

28. 01. 2011

zadrzanie

 

Polícia včera vypátrala a chytila nebezpečného zločinca zo Sobraniec, ktorý sa skrýval pred väzením. 31-ročného Martin T. vo februári v roku 2009 Špecializovaný súd v Pezinku odsúdil na 11 rokov väzenia. V septembri minulého roka Najvyšší súd Slovenskej republiky rozhodnutie potvrdil. Súd ho uznal vinným z násilnej trestnej činnosti ako člena nebezpečného zoskupenia v trestnej veci Branislava A. Zločinecká skupina organizovala podpaľovanie erotických salónov na východnom Slovensku. Tiež sa jej členovia zúčastňovali rôznych vydieračských akcií a páchali násilnú a majetkovú trestnú činnosť.

Od septembra minulého roka sa vyhýbal nástupu výkonu trestu. Polícia na podnet súdu vyhlásila okamžite pátranie. Preverovala pôvodné informácie, že sa odsúdený na úteku nachádza v zahraničí. Neskôr špecializovaná pátracia jednotka polície zistila, že je na Slovensku. Konkrétne v Trnavskom okrese, v obci Smolenice v chatovej oblasti Jahodník.

Špecializovaná pátracia jednotka polície s Pohotovostným policajným útvarom včera večer odsúdeného zadržala. Moment prekvapenia mu neumožnil klásť odpor. Bol ozbrojený, mal pri sebe bodnú zbraň – dýku. Následne bol eskortovaný do väznice v Leopoldove. Tam si bude odpykávať 11 ročný trest odňatia slobody.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby