Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. júl 2024, sobota
 

Polícia vypátrala dve hľadané osoby na úteku

19. 11. 2012

zaistena_dlha_zbran

Polícia v týchto dňoch vypátrala a zadržala hneď dve hľadané osoby. Na Vlastimila P. (25) Okresný súd vo Zvolene vydal príkazy na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Zároveň ho hľadali aj policajti z Krupiny a zo Zvolena. Obvinený je z  trestnej činnosti a jeho prítomnosť na polícii bola potrebná aj z dôvodu svedectva v ďalších prípadoch. Druhým zadržaným bol Tibor M. (24), na ktorého pre trestnú činnosť vydal Miestny súd v Norimbergu európsky zatýkací rozkaz.

V prvom prípade sa Vlastimil P. úmyselne vyhýbal výkonu trestu odňatia slobody. Do výkonu trestu mal nastúpiť pre trestný čin vyhrážania a marenia výkonu úradného rozhodnutia. Zároveň je však vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Krupine obvinený z krádeže. Zvolenskí policajti ho hľadali ako svedka vo veci porušovania domovej slobody a úmyselného ublíženia na zdraví. Ide o osobu s bohatou kriminálnou minulosťou. Trestné stíhanie bolo voči nemu vedené až v piatich prípadoch. Policajti zistili, že sa striedavo ukrýva v chate a dome v okrese Krupina. V objektoch boli preto vykonané domové prehliadky. Pri nich sa našli strelné zbrane so zásobníkom, rôzne strelivo, ručný granát aj delostrelecká strela so zapaľovačom spolu s telom ďalšej delostreleckej strely. Polícia objavila tiež zariadenie na pálenie alkoholu a vypálený destilát. To bolo vydané privolaným pracovníkom Colného úradu Banská Bystrica. Policajti cieľového pátrania prezídia PZ, Okresného riaditeľstva PZ vo Zvolene, banskobystrického pohotovostného policajného útvaru spolu s pracovníkmi Komplexnej centrálnej záchrannej služby z Gabčíkova zadržali Vlastimila P. v osobnom motorovom vozidle. Po zadržaní bol hľadaný predvedený pred vyšetrovateľa a následne eskortovaný do výkonu trestu odňatia slobody.

Druhého zadržaného Tibora M. hľadá Miestny súd v Norimbergu pre zločin pokusu zabitia a ťažkého ublíženia na zdraví podľa nemeckého trestného zákona. Hľadaný bol zadržaný policajtmi cieľového pátrania v Seliciach a na pokyn prokurátora umiestnený v cele policajného zaistenia. V súčasnosti sa však nachádza vo väzbe a čaká na vydanie do Nemecka.