Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. máj 2024, nedeľa
 

Polícia vypátrala hľadaného pre vraždu

14. 02. 2013

znak PZ SR

Policajti z cieľového pátrania Prezídia Policajného zboru v spolupráci s inšpekciou Ministerstva vnútra vypátrali hľadaného Petra S. (39). Súd na neho vydal zatýkací rozkaz pre vraždu. Pátrači ho spolu s Národnou kriminálnou agentúrou zadržali v byte neďaleko policajného prezídia v Bratislave.

 

Ešte koncom septembra 2011 vydal Najvyšší súd Slovenskej republiky zatýkací rozkaz na Petra S. pre trestný čin vraždy. Ide o prípad z 28. apríla 1999, ktorý sa stal vo večerných hodinách v Bratislave na Bachovej ulici. Peter S. mal vtedy upútať pozornosť obete, na ktorú ďalší spolupáchateľ vystrelil a zasiahol ju do hlavy. Pri úteku sa ulicou ozvalo z tej istej zbrane ešte niekoľko výstrelov.

 

Peter S. sa dlhší čas spravodlivosti vyhýbal na neznámej adrese a v mieste trvalého pobytu sa nezdržiaval. Ide však o osobu, ktorá je už z minulosti polícii dobre známa. Kriminalisti preto vedeli, koho hľadajú. Operatívnou činnosťou bola zistená adresa, kde sa nachádza. Zdržiaval sa v jednom z bytov v blízkosti budovy Prezídia Policajného zboru. Policajti si pre neho takpovediac odskočili priamo z kancelárie.

 

Polícia v týchto dňoch zadržala Petra S. v byte v bratislavskom treťom obvode. Zásah prebehol hladko a bez zranenia. Zadržaný nekládol odpor a s políciou spolupracoval. Po vykonaní zaisťovacích úkonov bol dodaný priamo do výkonu trestu odňatia slobody.