Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Polícia zabránila vraždám piatich osôb

25. 11. 2010

logo 3

V prvom prípade 

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy 37-ročnú T. B. V novembri tohto roka si T.B. objednala vraždu vlastnej 60-ročnej matky v Trenčianskom kraji. 

Účelom tejto vraždy malo byť získanie financií patriacich jej matke. Polícia zistila informácie o príprave vraždy operatívno-pátracou činnosťou. Pričom ako odmenu za vykonanú vraždu prisľúbila byt po matke. 

Vyšetrovateľ spracoval návrh na vzatie obvinenej do väzby. Obvinenej T.B. hrozí trest odňatia slobody 25 rokov až doživotie.

 

V druhom prípade 

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil 3 osoby z obzvlášť závažného zločinu prípravy úkladnej vraždy 4 osôb. A to I.B., objednávateľa, E.M., vykonávateľa a G.A. pomocníka, ktorý je zároveň obvinený z nedovoleného ozbrojovania. 

Objednávateľ mal úmysel získať odstránením 4 osôb majetkový prospech. Polícii sa podarilo zaistiť aj zbraň, s ktorou mala byť táto likvidácia vykonaná. Ide o nelegálne prerobený samopal. Okrem uvedenej zbrane polícia zaistila 649 kusov streliva. Vraždy boli plánované zo zahraničia ako aj podozrivé osoby sa nachádzali v zahraničí.

Objednávateľa I.B. vzal súd do vyšetrovacej väzby. Po vykonávateľovi polícia vyhlásila pátranie nakoľko sa zdržiava v zahraničí. Trom obvineným hrozí za prípravu vrážd doživotné väzenie.