Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. august 2022, pondelok
 

Polícia zadržala hľadaného Karola M. podozrivého z trestného činu vraždy

28. 10. 2010

zadrzanie

Po náročnom pátraní polícia našla a zadržala jedného z najhľadanejších obvinených v Slovenskej republike Karola M. Polícia po ňom pátrala od 2. augusta 2006, kedy bol obvinený vyšetrovateľom Úradu boja proti organizovanej kriminality z trestného činu vraždy ako člen organizovanej skupiny. Momentálne sa nachádza v cele predbežného zaistenia v Krakove v Poľsku. Odtiaľ bude predvedený pred sudcu, ktorý rozhodne o jeho vzatí do vydávacej väzby. Nasledovať bude konanie o vydanie osoby na Slovensko.

Na Karola M. vydal Okresný súd Bratislava I. v novembri 2006 príkaz na zatknutie, nasledujúci rok Medzinárodný zatýkací rozkaz. Je podozrivý za účastníctvo na trestnom čine vraždy. Koncom roka 2004 boli v Moste pri Bratislave brutálnym spôsobom zavraždené nevinné obete - chlapec a družka jeho otca. Útok bol pôvodne namierený na chlapcovho otca, ten však v aute nebol. Polícia ukončila prípad návrhom na podanie obžaloby v roku 2008 a pátrala po Karolovi M. V súčasnej dobe sú už osoby súvisiace s týmto prípadom obžalované a prípad je v procese súdneho konania.

V priebehu pátrania po obvinenom Karolovi M. polícia zisťovala a overovala informácie, že by sa mohol nachádzať v rôznych krajinách. Podľa posledných operatívnych informácií sa mal zdržiavať v Poľsku. Intenzívnou spoluprácou policajtov cieľového pátrania zo Slovenska, Českej republiky a Poľska, sa podarilo ustáliť konkrétne miesto jeho pobytu. A to aj vďaka novému vedeniu špecializovaných útvarov, kde došlo k zmene taktiky v operatívno-pátracej činnosti.

27. októbra 2010 v podvečerných hodinách policajti zadržali Karola M. v rodinnom dome v Krakove. Mal pri sebe falošné slovenské doklady. Počas zatýkania nebol ozbrojený a nekládol žiadny odpor. Pri prehliadke domu sa našlo až 17 mobilných telefónov a airsoftová pištoľ typu Glock.

Karolovi M. hrozí za trestný čin vraždy trest odňatia slobody 15 až 25 rokov alebo výnimočný trest doživotného väzenia.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby