Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Polícia zadržala na východe Slovenska 14 cudzincov

02. 04. 2012

Dňa 30. marca 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 14 cudzincov.

V čase o 07.00 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ulič v katastrálnom území obce Ulič, okres Snina, 6 štátnych príslušníkov Somálska. Keďže všetci boli mladiství (maloletí bez sprievodu), boli odovzdaní pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, detašované pracovisko Snina.

V čase o 09.15 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď v katastrálnom území obce Inovce, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Gruzínska. Cudzinci prejavili záujem o udelenie azylu na území SR. Z uvedeného dôvodu boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylovej procedúry.

V čase o 13.45 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď v katastrálnom území obce Inovce, časti nazývanej Berestovo, okres Sobrance, 5 štátnych príslušníkov Bangladéža. Keďže všetci cudzinci boli mladiství, boli odovzdaní pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, detašované pracovisko Sobrance, za účelom prevezenia do detského domova.