Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. september 2021, utorok
 

Polícia zadržala štyri osoby pre podozrenie z násilnej trestnej činnosti

17. 02. 2011

logo 3

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil päť osôb z trestného činu ublíženia na zdraví, dvaja z nich sú obvinení ešte z trestného činu porušovania domovej slobody. Za to, že zorganizovali útok a nakoniec dvaja z nich železnými tyčami dobili poškodenú osobu, im hrozí trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov.

Marián G. (40), Ján V. (31), Peter U. (34), Bohuslav P. (23) a Marcel D. (21) ako členovia organizovanej skupiny sa dohodli, že fyzicky napadnú poškodenú osobu, funkcionára daňového riaditeľstva. Rozdelili si jednotlivé úlohy. V októbri 2009 začali monitorovať a sledovať pohyb poškodeného. Nasledujúci mesiac Bohuslav P. a Marcel D. maskovaní v kuklách napadli poškodeného na jeho pozemku pri rodinnom dome. Opakovane ho bili železnými tyčami a kopali. Spôsobili mu zlomeninu lakťovej kosti, tržné rany na hlave a predlaktí, pomliaždili mu prst na ruke. Liečil sa takmer 10 týždňov.

16. februára 2011 v ranných hodinách Úrad boja proti organizovanej kriminalite spolu s pohotovostným policajným útvarom z Krajského riaditeľstva PZ v Prešove zadržali štyri osoby, jedna osoba je v súčasnej dobe mimo územia Slovenska. Vyšetrovateľ ich všetkých piatich obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví a dvoch ešte z trestného činu porušovania domovej slobody.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby