Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. február 2024, štvrtok
 

Polície európskych krajín si pri pátraní opäť navzájom pomohli

25. 04. 2013

patranie_stredne

Policajní pátrači viacerých krajín opäť dokázali, že hľadané osoby sa nemôžu cítiť na úteku bezpečne ani v zahraničí. Slovenská polícia zadržala v Bratislave Andrea G. hľadaného rakúskou políciou. Pre slovenskú políciu zase zadržali kolegovia z Nemecka Júliusa K. v meste Bonn.

Na Taliana Andrea G. (41), podozrivého z miliónového podvodu, vydal rakúsky súd európsky zatykač. Podľa rakúskej polície by malo ísť o člena organizovanej skupiny pôsobiaceho vo viacerých štátoch Európskej únie. Rakúska polícia zorganizovala medzinárodnú akciu za účelom zadržania členov skupiny. Po dôkladnej príprave, došlo včera ráno (24.04.2013) k zadržaniu hľadaných okrem Slovenska aj v Nemecku a na Cypre. Andrea G. zatkli pátrači z Prezídia Policajného zboru v jednom z  bytov v druhom bratislavskom obvode. Využili moment prekvapenia a zadržaný nestihol klásť odpor, nedošlo ani k žiadnym zraneniam. Teraz sa nachádza v policajnej cele a čaká na vydanie do Rakúska.

Pátrači Prezídia Policajného zboru boli úspešní aj s kolegami z cieľového pátrania v Nemecku pri vypátraní a zadržaní Júliusa K (47). Ide o obvineného z vraždy, ktorej sa mal dopustiť ako spolupáchateľ. Keďže sa vyhýbal trestnému konaniu, Okresný súd Košice I. na neho vydal (04.02.2013) európsky zatýkací rozkaz. Polícia získala informáciu, že sa obvinený nachádza v Spolkovej republike Nemecko. Preto v spolupráci s nemeckým cieľovým pátraním zorganizovala policajnú akciu na jeho zatknutie. K zadržaniu Júliusa K. došlo v utorok (23.04.2013) v  meste Bonn. Tu čaká na rozhodnutie nemeckého súdu o jeho vydaní na Slovensko.