Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

Pozor na podpisovanie zmlúv!!

19. 06. 2009

euroSpoločnosť, ktorá by mala údajne sídliť v Taliansku, ponúka pomoc pri predstavovaní a vytváraní profilu (reklamy). Ponuka je formulovaná tak, že sa na prvý pohľad javí veľmi výhodne. Vytvára u osloveného dojem, že ide o reklamu jeho spoločnosti ako neplatenú službu. K tomu je potrebné vyplniť len stručný dotazník v anglickom jazyku, uviesť základné údaje o sebe a spoločnosti, rodné číslo, bydlisko, adresy spoločnosti, náplň činnosti, kontaktné údaje, email, telefónne číslo na pevnú linku, mobilné číslo, fax, IČO.

Pokiaľ však ponuke venujete viac pozornosti a dáte si text preložiť do slovenčiny, zistíte, že spoločnosť bude uverejňovať informácie o vašej firme na internete vo forme inzerátov, za čo si však bude účtovať ročne 1000,- Eur. Tieto vydania bude robiť každý rok. Spracuje a vyhotoví z každej edície CD nosič, ktorý vám zašle zdarma na vašu adresu až do doby písomného zrušenia z vašej strany ako zadávateľa, v termíne troch mesiacov od konca toho ktorého kalendárneho roka.

Po určitom čase (cca 4 až 5 rokoch) sa s vami telefonicky skontaktuje zástupca spoločnosti s tým, že máte u nich dlh vo výške asi 5000 Eur, ktorý treba splatiť, inak vám hrozí súdne konanie.

Upozorňujeme, aby ste vo vlastnom záujme nepodpisovali zmluvy obdobného charakteru, ak nerozumiete zneniu a nemáte preštudované podmienky. Inak buď zaplatíte alebo sa dostanete do medzinárodných súdnych sporov.