Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. november 2021, utorok
 

Pracovisko cudzineckej polície v Trnave bude kvôli pandémii zatvorené do 26. novembra

18. 11. 2021

logo Policajného zboru SR

V čase od 19. do 26. novembra 2021 bude stránkové pracovisko Oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru v Trnave na  Paulínskej ulici  13 zatvorené z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie a nebude vybavovať žiadnych klientov.  

Klienti, ktorí boli objednaní v danom čase na konkrétny termín, sa budú musieť znova objednať cez elektronický objednávací systém na najbližší voľný termín. 

Podľa ustanovenia § 131i ods. 1 zákona č. 404/2011 Z. z. o pobyte cudzincov platnosť prechodného pobytu, trvalého pobytu alebo tolerovaného pobytu, ktorá by inak uplynula počas mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19 /krízová situácia/,  alebo ktorého platnosť by sa skončila do jedného mesiaca od odvolania krízovej situácie, sa predlžuje až do uplynutia dvoch mesiacov od odvolania krízovej situácie.

Podľa ustanovenia § 131i ods. 2 zákona č. 404/2011 Z. z. o pobyte cudzincov štátny príslušník tretej krajiny, ktorý legálne vstúpil na územie Slovenskej republiky a nemá udelený pobyt podľa tohto zákona, je oprávnený zdržiavať sa na území Slovenskej republiky až do uplynutia jedného mesiaca od odvolania krízovej situácie.

Za spôsobené problémy sa verejnosti ospravedlňujeme.

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby