Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. január 2022, utorok
 

Pracovná návšteva ministra vnútra na hraničnom priechode Čunovo-Rajka

24. 04. 2020

mikulec-gucky-cunovorajka

Príslušníci Policajného zboru   v spolupráci s príslušníkmi Ozbrojených síl (OS) SR sa snažia robiť všetko pre to, aby bol priebeh kontrol na hraniciach čo najplynulejší. Nie vždy je však každý individuálny problém možné vyriešiť okamžite. Minister vnútra Roman Mikulec to uviedol na stretnutí s novinármi v piatok 24. apríla 2020 po kontrole na hraničnom priechode Čunovo - Rajka.


"Opatrenie sa nedá ušiť na mieru pre všetkých," podotkol minister Mikulec s tým, že na hranice prichádzajú ľudia s rôznymi životnými príbehmi. Zdôraznil, že opatrenia boli prijaté pre ochranu občanov. Poprosil preto o ich trpezlivosť a pochopenie.

Tlačovka v Čunove

Roman Mikulec si podľa svojich slov uvedomuje aj problematiku tzv. pendlerov. Pripustil, že v prípade priaznivej situácie sa upustí od pôvodného nariadenia hygienika, účinného od 1. mája, aby sa pendleri museli preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Dotknutí občania majú zatiaľ s testovaním počkať do pondelka 27.  apríla.

Na HP v Čunove

Nové tlačivo potrebné pre pendlerov urýchľuje kontrolu a znižuje pochybnosti o predkladaných dokumentoch, vysvetlil prvý zástupca riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ Róbert Gucký. "Obsah tlačiva o pendlerstve je totožný s tým, čo je v nariadení hlavného hygienika," vysvetlil Róbert Gucký. Občanom SR podľa neho nie je možné odoprieť vstup do krajiny, rieši sa len to, ako a či absolvujú karanténu. Doplnil tiež, že pendlerstvo je viazané na zamestnanie, dieťa sa preto za pendlera nepovažuje.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby