Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Prácu polície priblížili potápači v materskej škole v Chorvátskom Grobe

27. 05. 2013

Potapaci_v_skole

Policajti poriečneho oddelenia Prezídia Policajného zboru s potešením prijali minulý týždeň pozvanie do materskej školy v Chorvátskom Grobe. Už pri príchode policajtov žiarili deťom oči radosťou a očakávaním. Policajti ukázali deťom výstroj a výbavu policajných potápačov. Nadšenie detí znásobil motorový čln, ktorý policajti so sebou priviezli. Ani jedno neodmietlo možnosť nasadnúť do člna i policajného auta. Mohli si vyskúšať aj potápačský oblek a dýchací prístroj. Policajti porozprávali deťom o svojej práci, o potápaní, deti táto téma veľmi zaujala. Počas prednášky nespustili z policajtov oči. Po skončení prednášky mali mnoho otázok nielen deti, ale aj pani učiteľky. Na všetky otázky potápači ochotne odpovedali. Vďaku za všetkých vyjadrila pani učiteľka Bihalová pekným listom poslaným polícii, „Deťom sa akcia veľmi páčila, mali z nej veľkú radosť“, napísala. „Detičky si ešte niekoľko dní po návšteve policajtov rozprávali zážitky a mnohé sa chcú stať raz policajtmi“.

Policajti na podobných stretnutiach učia deti bezpečne sa správať v rizikových situáciách, pripravovať ich k zodpovednosti za svoje zdravie a svoje veci aj formou preventívnych projektov a aktivít. Deti sú primeraným spôsobom informované o rizikách, s ktorými sa môžu v bežnom živote stretnúť. Policajti navštevujú priamo materské i základné školy, aby deťom vysvetlili veku primeraným spôsobom napríklad základné pravidlá cestnej premávky a priblížili prácu polície. Veď základy je potrebné vštepovať už ranom veku dieťaťa. V oblasti prevencie platí pravidlo: „Na prevenciu nikdy nie je zavčasu“.

Nadšenie detí nás opäť utvrdilo v tom, že záujem o prácu polície je stále veľký a takéto akcie budeme pre deti organizovať aj v budúcnosti.