Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Prehľad udalostí z východnej hranice SR počas uplynulých dní

02. 11. 2011

drogy

V dňoch 30.10.-1.11.2011 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 4 cudzincov, štátnych príslušníkov Moldavska. Dňa 30. októbra 2011 v čase o 11.03 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané neoprávnené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR jednou osobou. Počas pátracej akcie v čase o 11.17 hod. v blízkosti štátnej hranice zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké 1 štátneho príslušníka Moldavska. V zmysle readmisnej dohody bol muž vrátený na územie Ukrajiny dňa 31.10.2011 v čase o 9.00 hod.

Dňa 1. novembra 2011 v čase o 8.40 hod. zadržali policajti Mobilnej zásahovej jednotky na autobusovej zastávke pri obci Fekišovce, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Moldavska. Z dôvodu vecnej a miestnej príslušnosti boli cudzinci odovzdaní policajtom Oddelenia cudzineckej polície Michalovce k ďalšej realizácii.

Dňa 31. októbra 2011 v čase o 23.05 hod. policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Veľké Slemence pred budovou polikliniky vo Veľkých Kapušanoch, okres Michalovce, zastavili osobné motorové vozidlo zn. Peugeot 406 a následne kontrolovali osádku vozidla. Pri bezpečnostnej prehliadke bolo u spolujazdca nájdené igelitové vrecúško s obsahom sušiny konopy siatej, marihuany. Na následnú prehliadku motorového vozidla bol použitý služobný pes s kategóriou na špeciálne pachové práce. Prípad realizuje Obvodné oddelenie Policajného zboru (OO PZ) Veľké Kapušany.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby