Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. apríl 2024, utorok
 

Preverením podozrení na košickom kúpalisku sa nepotvrdila žiadna hrozba pre občanov

26. 07. 2016

znak_PZ

Dňa 25.07.2016 popoludní na podnet personálu kúpaliska Červená hviezda v Košiciach polícia preverovala podozrenia súvisiace s osobou, ktorá bola neskôr obmedzená na osobnej slobode na košickom letisku pred odletom do Veľkej Británie.

Personálom bolo polícii oznámené podozrivé správanie (fotenie na kúpalisku, ruksak), preto polícia ihneď začala preverovať informácie k osobe, jej pohybu, pobytu a vykonala bezpečnostnú a pyrotechnickú previerku kúpaliska. 

Vykonanými previerkami sa nepotvrdilo, že by osoba plánovala alebo chcela nejakým spôsobom ohroziť životy, zdravie alebo majetok občanov. Preto môžeme verejnosť uistiť, že priestory kúpaliska nepredstavujú žiadne bezpečnostné riziko. 

Ide o 36 ročného muža sýrskeho pôvodu s platným cestovným dokladom Veľkej Británie, ktorý 25.07.2016 cestoval z Ukrajiny na Slovensko a mal v pláne odletieť z Košíc do Bristolu. 

Muž bol po obmedzení na osobnej slobode umiestnený do cely policajného zaistenia. Dňa 26.07.2016 ráno o 06.00 h. pri jeho kontrole napadol policajta, ktorému spôsobil zranenie tváre, za čo je obvinený z útoku na verejného činiteľa a bude sa rozhodovať o ďalšom postupe, konkrétne, či bude podaný podnet na jeho väzobné stíhanie alebo bude stíhaný na slobode.