Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. september 2021, nedeľa
 

Pri kontrole vozidla policajti odhalili prevádzača

29. 11. 2011

znak PZ web

Prevádzač za volantom, spolujazdec s cigaretou bez tabaku

Počas sobotňajšieho výkonu služby hliadka mobilnej jednotky cudzineckej polície zastavila v Ružomberku vozidlo Mercedes Benz Sprinter s českým evidenčným číslom. Posádku vozidla tvorili vodič a štyria spolujazdci, všetci štátni príslušníci Ukrajiny. Policajti pri kontrole dokladov nadobudli podozrenie, že sa cudzinci zdržiavajú na našom území nelegálne. Preto všetky osoby predviedli na oddelenie pre podozrenie z neoprávneného pobytu. Predvedeniu sa nevyhol ani vodič auta.

Policajti zistili, že traja spolujazdci, Erika B., Olha B. a Vasyl L. síce mali všetky doklady potrebné na vstup na naše územie v poriadku, ale Vasyl L. mal pri sebe cigaretu, pravdepodobne naplnenú omamnou látkou. To, či Vasyl spáchal trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, ukáže ďalšie vyšetrovanie. Po dokázaní viny mu však hrozí až trojročné väzenie.

V prípade Ivana B. sa potvrdilo podozrenie policajtov, že sa na našom území zdržiava nelegálne. V Maďarskej republike mu vydali Povolenie na malý pohraničný styk, ten ho však neoprávňuje k pobytu na území Slovenskej republiky. Preto bol z nášho územia vyhostený so zákazom vstupu na dobu jedného roka. Policajti ho na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom odovzdali ukrajinským orgánom.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Stred obvinil vodiča auta, Ivana P., z trestného činu prevádzačstva. Hrozí mu trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby