Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. september 2020, pondelok
 

Pri rozsiahlych dopravných obmedzeniach v Bratislave vám môže pomôcť e-služba, kamery i horúca linka

18. 02. 2019

Citeľné dopravné obmedzenia od 15. februára 2019 platia v hlavnom meste Bratislave pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (konkrétne pre prestavbu mimoúrovňovej križovatky Prievoz) a pre výstavbu podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy.

Viac informácií môže verejnosť nájsť na webe http://www.zvladneme.to/.

Bratislava - okolie Mlynských Nív, 18. február 2019

Bratislava od pondelka 18. februára 2018 od 6. hodiny  prevádzkuje horúcu linku. Jej číslo je  0800 24 2000 a prostredníctvom nej môže verejnosť hlásiť problémy v doprave, ale klásť aj otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami. Ľudia môžu sledovať dopravnú situáciu vďaka kamerám v teréne aj online:

 

Infolinka pre dopravné uzáveryZavedenie horúcej linky má zabrániť preťaženiu tiesňového číslo polície 158. Táto linka nenahrádza tiesňové čísla 158, 155, 150 či 112 a jej operátori nevydávajú príkazy na tiesňové výjazdy záchranných a bezpečnostných zložiek. Linka bude v priamom kontakte s operačným strediskom, ktoré mesto zriadilo v spolupráci s ministerstvom vnútra, a jej zmyslom je poskytnúť verejnosti komplexné a aj operatívne informácie o dopravnej situácii v Bratislave, vyvolanej rozsiahlymi stavbami v našom meste.

Pomôcť vám však môže aj elektronická služba MV SR, ktorá v reálnom čase sprostredkúva informácie pre oblasť dopravy a krízového manažmentu. Nájdete ju okrem iného na portáli Elektronické služby MV SR.  Služba vám poskytne informácie o nehodách, neprejazdných cestách či spomalenej premávke na celom území Slovenska.

Elektronická služba
E-služba publikovanie informácií v reálnom čase pre dopravu a krízový manažment

Na dodržiavanie zákazu jazdy v bus pruhoch bude polícia vo zvýšenej miere využívať objektívnu zodpovednosť, aby nedochádzalo k blokovaniu jazdy MHD. Zároveň budú prítomné policajné hliadky na všetkých dôležitých križovatkách v tomto území.  Verejne dostupný bude stream z 15 kamier, aby sa každý dochádzajúci do Bratislavy vedel vopred zariadiť a plánoval si svoju cestu nielen podľa informácií z navigácií, ale aj reálnym pohľadom na cestu, ktorú si zvolil za cieľ.

Bratislava - okolie Mlynských Nív, 18. február 2019

Mesto sa pripravuje na dopravné obmedzenia zabezpečením záchytných parkovísk na Zlatých pieskoch, pri cintoríne Vrakuňa či na Baltskej ulici. Na križovatke Uzbecká - Vrakunská nainštalujú inteligentné semafory, ktoré budú prednostne púšťať MHD. Na niektorých križovatkách chce mesto umiestniť aj krátke bus pruhy. Na Gagarinovej, ktorá bude počas dopravných obmedzení jedna z najvyťaženejších ulíc, budú bus pruhy. Bratislava sa snaží presvedčiť vodičov, aby počas dopravných uzáver využili MHD. Od 18. februára až do konca marca budú vozidlá liniek MHD 201, 202, 212, 75 a X72 jazdiť pre všetkých cestujúcich zadarmo.

 

 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby