Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2024, streda
 

Pri žiadosti o dočasné útočisko možno využiť elektronický registračný formulár

09. 03. 2022

ukrajina-mala-vlajka-ilustsr
Žiadatelia o dočasné útočisko sa môžu registrovať  aj elektronickou formou. Ak si cudzinci takto vopred vyplnia svoje údaje, podstatne tým urýchlia administratívne procesy priamo na pracovisku cudzineckej polície.
Po vyplnení elektronického formulára registrácia dočasného útočiska je potrebné ísť na oddelenie cudzineckej polície alebo do veľkokapacitného registračného centra.

Formulár je k dispozícii v ukrajinčine, slovenčine a angličtine.

Registrácia
V prípade maloletej osoby vyhlásenie cudzinca za dieťa podáva zákonný zástupca. Následne sa s cudzincami uskutočnia ďalšie administratívne úkony súvisiace s registráciou. Potvrdenie o dočasnom útočisku (PDF, 498 kB) bude cudzincovi vydané na počkanie.

Formulár je elektronické vyhlásenie cudzinca žiadajúceho o dočasné útočisko. Neslúži teda na rezerváciu termínu na príslušnom pracovisku.

Kde možno požiadať o dočasné útočisko?

  • O dočasné útočisko možno požiadať vo veľkokapacitných centrách v Humennom a Michalovciach /po vybavení ponúkame odvoz do ubytovacích zariadení vo vnútrozemí/ a tiež na ktoromkoľvek oddelení cudzineckej polície.
Humenné a Michalovce
  • V prípade, ak už majú utečenci zabezpečené ubytovanie, je potrebné sa dostaviť na miestne príslušné oddelenie cudzineckej polície.

Všetky pracoviská cudzineckej polície fungujú nepretržite 24/7.