Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. apríl 2024, sobota
 

Prípravy súvisiace s predsedníctvom SR v Rade EÚ

14. 04. 2016

sk-press-logo

V súvislosti s prípravou bezpečnostných opatrení pre podujatia, ktoré sa budú konať počas predsedníctva SR v Rade Európskej únie v Bratislave na najvyššej úrovni, vykonáva Policajný zbor zber údajov prevádzok a ich zamestnancov v okolí budovy Slovenskej filharmónie na Mostovej ul. v Bratislave.

Ich cieľom je eliminácia bezpečnostných rizík a hlavne bezproblémový priebeh rokovaní najmä v období od 1. júla do 15. októbra 2016.

Režimové opatrenia budú riešené osadením zábran na protiľahlom chodníku oproti budove Reduty, pričom pohyb chodcov po chodníku nebude obmedzený. Rovnako nebude obmedzený ani vstup návštevníkov do týchto prevádzok. Chodci ani návštevníci prevádzok nebudú kontrolovaní detektorom kovov.

Obmedzenie v činnosti sa bude týkať len prevádzok, ktoré sídlia priamo v budove Reduty, tieto však budú informované individuálne. Rozsah opatrení sa mení s pribúdajúcimi informáciami o detailoch podujatí, úlohu tu zohrávajú aj mimoriadne udalosti v Európe, ktoré do určitej miery prispievajú k ich tvorbe. Cieľom ministerstva vnútra je zabezpečiť všetky bezpečnostné opatrenia tak, aby dochádzalo čo k najmenším zásahom do bežného života obyvateľov a návštevníkov mesta Bratislavy, a zároveň aby sa zabezpečil hlavný cieľ – ochrana života, zdravia a verejného poriadku.