Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. september 2023, nedeľa
 

Protidrogová akcia „JAMA“ v okrese Pezinok

29. 05. 2012

jama

Piatim mužom z Bratislavského kraja hrozí za drogovú trestnú činnosť až 10 ročné väzenie. Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ich obvinil z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Štyroch z nich už sudca vzal do vyšetrovacej väzby. Minulý týždeň polícia v Pezinskom okrese zrealizovala protidrogovú akciu s názvom „Jama“. Zúčastnili sa jej policajti Národnej protidrogovej jednotky Úradu boja proti organizovanej kriminalite, policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku a príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy. Cieľom akcie bolo zadržanie a rozloženie skupiny osôb páchajúcej drogovú trestnú činnosť v Bratislavskom kraji. Polícia počas akcie zadržala celkovo 10 osôb vo veku od 20 do 36 rokov.

Podľa policajných zistení sa na území Bratislavského kraja, najmä v okrese Pezinok skupina osôb venovala výrobe a distribúcii syntetických omamných látok. Polícia mala túto skupinu dlhodobo pod kontrolou a minulý utorok večer proti skupine zorganizovala rozsiahlu policajnú akciu. Zúčastnené zložky zasahovali vo viacerých obciach v pezinskom okrese, okrem Pezinka aj vo Viničnom, Modre a Šenkviciach. Počas akcie bolo vykonaných viacero domových prehliadok a prehliadok nebytových priestorov. Súčasťou protidrogovej akcie bolo zastavenie niekoľko podozrivých vozidiel. V kufri jedného z nich polícia odhalila viac ako 660 gramov pervitínu. Z uvedeného množstva by sa dalo vyrobiť približne 9.500 dávok tejto drogy. Pričom sa cena jednej dávky na čiernom trhu pohybuje od 5 do 10 eur. Policajti tiež zasahovali na viacerých miestach v bytoch a rodinných domoch, kde sa okrem pervitínu nachádzalo aj 620 gramov marihuany. Z tohto množstva by bolo možné vyrobiť až 1.540 dávok v cene od 5 do 10 eur určených pre konečných užívateľov drogy.

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil päť osôb z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, za čo im prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov. Štyria obvinení sú stíhaní vo vyšetrovacej väzbe.