Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. február 2024, štvrtok
 

Razia na pašerákov cigariet z konca minulého roka má pokračovanie

17. 01. 2014

znak PZ SR

Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru v spolupráci s Finančnou správou SR rozložili koncom minulého roka 14-člennú skupinu zaoberajúcu sa pašovaním cigariet. Vyšetrovateľ vtedy obvinil 14 osôb zo zločinu porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou, prečinu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru a prečinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Podrobné informácie nájdete na stránke polície:

http://www.minv.sk/?aktuality-3&sprava=razia-na-paserakov-cigariet-na-vychode-slovenska

Pre políciu však vyšetrovanie neskončilo a už v týchto dňoch nastal v prípade ďalší posun. Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru na základe nových skutočností rozšíril obvinenie ďalším osobám, jednej colníčke za zločin prijímanie úplatku (trestná sadzba päť až 12 rokov) a trom mužom za zločin podplácania (trestná sadzba dva až päť rokov).

Organizovaná skupina pôsobila v oblasti pašovania cigariet z Ukrajiny na územie Slovenska. Podľa zistení polície mali Oleksandr S., Ján B. a Eduard K. po predchádzajúcej dohode s colníčkou naložiť do motorového vozidla na Ukrajine cigarety rôznych značiek a v priebehu roka 2012 a 2013 ich previezli cez hraničný prechod Vyšné Nemecké. Konať tak mali v rozpore so zákonom č.106/2004 Z.z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov. Colníčke mali poskytnúť úplatok, podľa dohody, vložený v cestovnom pase. Vyšetrovanie aj naďalej pokračuje, nie je vylúčené vznesenie obvinenia aj ďalším osobám a aj za ďalšie skutky.