Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Riaditeľ Centra výnimočnosti NATO pre strategickú komunikáciu na pôde rezortu vnútra

19. 10. 2022

JANIS-SARTS

V stredu  19. októbra 2022  sa na pôde rezortu vnútra uskutočnilo rokovanie riaditeľa Centra výnimočnosti NATO pre strategickú komunikáciu v Rige Janisa Sartsa  s  riaditeľom Centra boja proti hybridným hrozbám MV SR Danielom Milom. Stretnutie potvrdilo vysokú úroveň medzinárodnej spolupráce medzi MV SR, Slovenskou republikou a Centrom výnimočnosti NATO.

Aj táto návšteva demonštruje, že Slovenská republika prikladá patričný význam téme strategickej komunikácie, čo je oceňované aj na medzinárodnej úrovni. Experti na strategickú komunikáciu z viacerých slovenských rezortov, vrátane rezortu vnútra, niekoľkokrát navštívili tento rok Centrum v rámci školení, konferencií alebo konzultácií.

 Pracovné stretnutie na ministerstve vnútra

Centrum výnimočnosti NATO pre strategickú komunikáciu bolo založené 7 krajinami a začalo fungovať v roku 2014: od roku 2022 má svojho zástupcu v Centre aj Slovenská republika.

Janis Sarts a Daniel Milo

Ako sa na stretnutí vyjadril riaditeľ Centra boja proti hybridným hrozbám MV SR Daniel Milo, Slovenská republika sa dnes nachádza v priesečníku celého spektra dezinformačných naratívov týkajúcich sa energetickej krízy, nelegálnej migrácie, pokračujúcej ruskej vojenskej agresie na Ukrajine alebo nedávnej tragédie, ktorou bol teroristický čin z nenávisti voči menšinám minulý týždeň. Aj z tohto dôvodu je pre nás efektívna strategická komunikácia, medzirezortná a medzinárodná spolupráca v tejto oblasti absolútne kľúčová.