Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Rodina s ročným a trojročným dieťaťom na Slovensko za 25 tisíc dolárov

29. 10. 2012

policia hliadka sneh

Dňa 27.10.2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

9 cudzincov.

            V čase o 13.25 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď v katastrálnom území obce Ruský Hrabovec, okres Sobrance, 4 štátnych príslušníkov Afganistanu (muža, ženu a deti vo veku 3 a 1 rok) bez cestovných dokladov. Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavali neoprávnene.

            Vo svojich výpovediach uviedli, že za cestu do Európy zaplatili prevádzačovi v Kábule 25 tisíc USD. Cudzinci prejavili úmysel požiadať o azyl na území SR z dôvodu politického prenasledovania v domovskom štáte. V čase o 23.00 hod. boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom ďalšieho azylového konania.

            V čase o 13.30 hod. kontrolovali policajti OHK PZ Podhoroď na štátnej ceste v obci Inovce, okres Sobrance, 5 štátnych príslušníkov Somálska (mužov) bez cestovných dokladov. Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavajú neoprávnene.

            Dvaja zo zadržaných mužov sa sťažovali na bolesti v brušnej oblasti a oblasti hrudníka, mali problémy s dýchaním. Z uvedených dôvodov boli prevezení vozidlom rýchlej zdravotníckej pomoci na lekárske ošetrenie do NsP Sobrance.

            V súčasnosti sa všetci nachádzajú v miestnosti pre dočasne zadržaných cudzincov na OHK PZ Podhoroď až do ďalšieho rozhodnutia.