Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Slovenská polícia pomohla v Anglicku zatknúť 22 podozrivých zo sexuálneho vykorisťovania

14. 05. 2014

znak PZ SR

Slovenská polícia pomohla kolegom vo Veľkej Británii zadržať 22 ľudí podozrivých zo sexuálneho zneužívania detí a mladistvých.

Policajná akcia, v ktorej bolo nasadených vyše 300 anglických a slovenských policajtov, bola pred niekoľkými dňami v oblastiach Kent, Midlandse a Yorkshir. Počas celodennej operácie bolo 30 domových prehliadok, policajti zadržali 22 podozrivých osôb, z ktorých 12 je slovenských občanov. Sú podozriví zo sexuálneho vykorisťovania mladistvých, najmä Sloveniek v Margate, Folkestone, Doveri a Gravesende. Počas akcie z rizikových rodín odobrali 33 detí. O 7 mladistvých bude prebiehať v nasledovných dňoch súd, ktorý rozhodne o vrátení detí späť do rodičovskej starostlivosti, alebo budú vzaté do sociálnej starostlivosti štátu „tzv. foster care“.

Vďaka priamej účasti slovenského policajta a policajnej pridelenkyne v Londýne na tejto akcii boli všetci páchatelia na zozname podozrivých lokalizovaní a zadržaní. Už počas neformálnych rozhovorov počas priebehu akcie zástupcovia polície Kent vysoko ocenili prítomnosť slovenskej polície. Zároveň vyjadrili nádej o  budúcich rokovaniach s vedením slovenskej polície o ešte užšej bilaterálnej spolupráci v súvislosti s dlhodobým vyslaním slovenských policajtov do tejto oblasti.