Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Slovenskí policajti sú pre vás v Chorvátsku

18. 06. 2019

croatia-chorvatsko-ilustr

Slovenskí policajti opäť pôsobia v najnavštevovanejších oblastiach Chorvátska, v  Splitsko-dalmatínskej a v Primorsko-goranskej. Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov a na základe pozitívnych reakcií tak turistov, ako aj chorvátskych kolegov, budú tento rok pomáhať o mesiac dlhšie.

 

Aj v tomto roku sa o bezpečnosť slovenských dovolenkárov postará osem policajtov (štyri dvojčlenné hliadky). Pôsobiť budú v rekreačných oblastiach:

Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska

(Splitsko-dalmatínske policajné riaditeľstvo, policajná stanica Trogir, Ul. Put Muline 1).
V prípade núdze alebo pomoci budú k dispozícii na telefónnom čísle +385 99 7201 001.

 


 Čo robiť v prípade dopravnej nehody, čomu sa vyhnúť, dôležité telefónne čísla, informácie pre vodičov, priestupky a sankcie v Chorvátsku (PDF, 323 kB)


Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga


(Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo, policajná stanica Crikvenica, Ul. Kralja Tomislava 85 a).
V prípade núdze alebo pomoci budú k dispozícii na telefónnom čísle +385 99 7201 002.

Po dohode môžu byť slovenskí policajti vyslaní na výkon služby aj do iných oblastí podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách.

Naši policajti, ktorých stretnete v Chorvátsku

Zámerom vyslaných policajtov bude aj v tomto roku zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov dovolenkujúcich v Chorvátsku a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas pobytu a tranzitu cez územie Chorvátska.

 Slovensko-chorvátska policajná hliadka
Taktiež v spolupráci s chorvátskou políciou dohliadať na slovenských občanov, a tak predchádzať prípadným incidentom zapríčinených slovenskými turistami.

Policajti budú  teda vykonávať službu v slovenských policajných uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi.  Slovenskí policajti budú na území Chorvátska vybavení služobnými cestnými vozidlami s označením „POLÍCIA“, nakoľko v predchádzajúcich rokoch sa takéto vybavenie policajtov stretlo s veľmi pozitívnym ohlasom. Budú mobilnejší a  tak budú môcť vykonávať činnosť prakticky po celom pobreží Jadranského mora.  Na území Chorvátska nemajú policajné právomoci.

 

 

Chorvátska polícia začala v roku 2006 projekt „Bezpečná turistická sezóna“. Cieľom je pomoc zahraničným turistom, prevencia pred páchaním priestupkov a trestných činov, bezpečnosť cestnej premávky, dohľad nad štátnou hranicou a bezpečnosť na mori. 

V roku 2019 budú mať v Chorvátsku zastúpenie policajti z 19 krajín a budú pôsobiť na 7 policajných riaditeľstvách v prímorských oblastiach.

Slovensko sa do tohto projektu zapája od roku 2008. Odvtedy slúžilo v Chorvátsku 84 našich policajtov.