Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. apríl 2024, sobota

Slovenskí policajti získali v Dánsku titul Najlepší tím 2012

26. 06. 2012

znak PZ SR

Reprezentačné družstvo Policajného zboru Slovenskej republiky sa minulý týždeň v dánskom Aarhuse zúčastnilo v poradí 27. ročníka medzinárodnej súťaže v karate „International Liven Cup 2012“. Slovenská reprezentácia súťažila v systéme karate ipon-shobu, kde v silnej konkurencií získala tri zlaté a dve strieborné medaile. Počtom získaných medailí si zabezpečila titul BEST TEAM pre rok 2012. Na súťaži malo zastúpenie aj Nórsko, Dánsko, Švédsko, Fínsko, Izrael, Pakistan, India a Holandsko.

V hmotnostnej kategórii nad 55 kg súťažila stržm. Ivana Dočová z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. V kategórii do 80 kg súperil nstržm. Tomáš Valentík z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Leviciach a nad 80 kg kpt. Michal Peniak z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku.

V hmotnostnej kategórií do 80 kg vybojoval prvenstvo nstržm. Tomáš Valentík, ktorý nenašiel premožiteľa ani v kategórií open, kde po vyrovnanom zápase zvíťazil nad Michalom Peniakom. V hmotnostnej kategórií do 80 kg získal Michal Peniak druhé miesto nad dobre disponovaným dánskym reprezentantom, ku ktorému sa priklonili rozhodcovia. Ozdobou turnaja sa stala Ivana Dočová, ktorá v semifinálovom zápase rozhodla o víťazstve za sedem sekúnd. Neskôr v ťažkom finálovom zápase nenechala nikoho na pochybách a zápas rozhodla pred časovým limitom, čím potvrdila svoju pripravenosť z majstrovstiev Slovenskej republiky Ministerstva vnútra a Policajného zboru, kde zvíťazila v mužskej kategórií.

Členovia slovenskej delegácie sa zúčastnili aj medzinárodného seminára „Fighting and Krav Maga“, kde si zmerali sily v bojových umeniach s najlepšími bojovníkmi z rôznych krajín pod vedením renomovaného inštruktora bojových umení 10 Danu Livena Raffiho a Izraelského inštruktora z vládnej Akadémie a ostatných inštruktorov, ktorí prezentovali svoje najlepšie techniky. Po ukončení bol udelený Michalovi Peniakovi 3 Dan za úspešnú reprezentáciu, rozvoj karate a bojových umení. Vedúcemu tímu, plk. Ing. Milošovi Smejkalovi 8 Dan za rozvoj karate a bojových umení za uplynulých 40 rokov s titulom Kancho /majster bojových umení/.