Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 9. február 2023, štvrtok
 

Slovensko na medzinárodnej súťaži polície a armády v Dánsku

24. 08. 2010

reprezentácia SR v Aarhuse

Reprezentačné družstvo Policajného zboru Slovenskej republiky sa 12. - 16. augusta 2010 v dánskom Aarhuse zúčastnilo medzinárodnej súťaže v bojových umeniach so zameraním na praktické policajné a armádne činnosti. O najlepšieho bojovníka sa v zmiešanej disciplíne "mix-fight" súťažilo pyramídovým systémom v troch hmotnostných kategóriách. Rozhodujúce bolo správne prekonať odpor útočníka v časovom limite troch minút. Každý absolvoval v pyramíde 10 za sebou nasledujúcich zápasov, čo si vyžadovalo dokonalú telesnú a psychickú pripravenosť.

Na súťaži malo zastúpenie Anglicko, inštruktori armády Českej republiky, Iránu, Dánska, Nemecka a Izraela. Reprezentanti slovenskej polície sa tejto súťaže zúčastnili prvý raz a svojimi výsledkami potvrdili, že sú veľmi dobre pripravení nielen po telesnej ale aj po technickej a psychickej stránke. Svojím umením dokázali konkurovať bojovníkom zo štátov, ktoré majú v tomto športe bohaté skúsenosti. 
Vďaka najväčšiemu počtu prvých miest zvíťazili v hodnotení krajín slovenskí reprezentanti. Ttitulom „Best team fix fight Aarhus 2010“ si získali rešpekt a úctu organizátorov súťaže aj všetkých zúčastnených.

Členovia slovenskej delegácie sa zúčastnili aj medzinárodného seminára pod vedením renomovaného izraelského inštruktora a majstra bojových umení Livena Raffiho, ktorý sa konal počas súťaže. Jeho hlavnými témami boli defenzívne činnosti ozbrojeného útočníka a špeciálne praktické činnosti pre policajnú prax.  

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby