Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2024, nedeľa
 

Slovenský policajný pes úspešný pri zahraničnej akcii

18. 12. 2009

pes_s

Polícia Českej republiky požiadala Prezídium Policajného zboru Slovenskej republiky o medzinárodnú spoluprácu pri odhaľovaní trestnej činnosti vo veci odcudzenia finančnej hotovosti.

Dňa 16. 12. 2009 bol nasadený do akcie policajný pes Rasty z odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru. Svoju úlohu splnil na výbornú, našiel to čo policajti hľadali. Pri domovej prehliadke vypátral v rodinnom dome v okrese Nový Jičín odcudzené bankovky v hodnote 10- tisíc českých korún, ktoré boli ukryté v komode.

Ide o prvý medzinárodný úspech slovenského policajného psa od zavedenia detekcie bankoviek do policajnej praxe ako novej metódy kriminalistickej taktiky.

Rasty, je mladý 3- ročný nemecký ovčiak pochádzajúci zo slovenského policajného chovu.

S výcvikom takýchto psov sme začali v minulom roku. Dokážu označiť falošné a pravé euro bankovky a označiť všetky meny európskych krajín. Slovenská polícia je štvrtou krajinou v Európe, ktorá využíva takýchto špeciálnych psov v policajnej kynológii. Policajti ich využívajú pri rôznych akciách v teréne ako aj pri domových prehliadkach a pri prehliadkach áut.

Miesto nálezu                                                     Odcudzené bankovky