Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Špeciálne policajné jednotky krajín V4 si zmerajú sily v Lešti

28. 05. 2013

znak PZ SR

Prezídium Policajného zboru organizuje pod záštitou ministra vnútra Slovenskej republiky Roberta Kaliňáka Medzinárodné majstrovstvá špeciálnych policajných jednotiek krajín V4.

Vo Vojenskom výcvikovom stredisku Lešť sa aj tento rok stretnú tímy špeciálnych jednotiek. Jedenásť päťčlenných družstiev si zmeria sily v náročných fyzických úlohách, činnostiach, ktoré využívajú v boji s kriminalitou. Medzinárodná súťaž sa uskutoční v stredu 29. mája a štvrtok 30. mája tohto roka. O víťazný pohár bude súťažiť osem krajských pohotovostných policajných útvarov, tím Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície zo Sobraniec a dve družstvá z Českej republiky. Medzi súťažnými disciplínami nebudú chýbať ani tento rok streľba, zlaňovanie, taktické aktivity, záťažové situácie a mnohé ďalšie adrenalínové disciplíny  súvisiace s výkonom policajnej služby.

Minulý ročník víťazstvo obhájil tím Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru. Druhé miesto obsadili naši českí kolegovia. Bronz získali policajti z Pohotovostného Policajného útvaru z Nitry. Aj na tohtoročnú objektívnosť a nezaujatosť jednotlivých disciplín budú dohliadať viacerí experti policajného výcviku z krajín V4.