Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. december 2023, piatok
 

Štátnu hranicu z Ukrajiny do SR prekročilo neoprávnene päť cudzincov

11. 09. 2012

znak PZ SR

     Dňa 10. septembra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance (RHP) na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

 

                      5 cudzincov.

 

     V čase o 10.00 hod. policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Ubľa kontrolovali na štátnej ceste za obcou Ubľa v smere na obec Dúbrava, okres Snina, 2 štátnych príslušníkov Ruskej federácie, Čečenska. Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene, mimo hraničný priechod a na území SR sa zdržiavali neoprávnene. V zmysle platnej readmisnej dohody boli cudzinci vrátení na územie Ukrajiny, pričom im bolo vydané rozhodnutie o administratívnom vyhostení s určením zákazu vstupu na územie SR na dobu troch rokov.

 

     V čase o 16.35 hod. policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď kontrolovali na autobusovej zastávke v obci Beňatina, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Afganistanu (2 mužov a 16 ročné dievča). Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene, mimo hraničný priechod, a na území SR sa zdržiavajú neoprávnene.

     Bolo zistené, že jeden z mužov je otcom dievčaťa. Ďalej bolo zistené, že druhý z mužov sa už v minulosti (v roku 2010) pokúsil o neoprávnené prekročenie štátnej hranice, pričom bol administratívne vyhostený s určením zákazu vstupu na územie SR do roku 2013. Opakovaným neoprávneným prekročením štátnej hranice sa dopustil prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Osoby sú do ďalšieho rozhodnutia umiestnené v miestnosti pre dočasne umiestnených cudzincov na OHK PZ Podhoroď.