Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Štátny tajomník Rudolf Urbanovič ocenil trnavských policajtov

, 28. 10. 2019

Pri príležitosti Dňa Policajného zboru dňa 25. októbra 2019 sa na KR PZ Trnava konalo  stretnutie, na ktorom štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič ocenil príslušníkov PZ  za dlhodobé kvalitné a príkladné plnenie služobných povinností.

"Uvedomujem si, že byť v súčasnej dobe policajtom nie je jednoduché, kladú sa na vás veľké požiadavky, mnohí ste aj pod mediálnym tlakom pri vyšetrovaní káuz. Obraz polície nie je vždy na verejnosti vykreslený pozitívne, ale myslím si, že aj verejnosť vidí vašu snahu a odhodlanie robiť si svoju prácu najlepšie ako viete," povedal Rudolf Urbanovič 

Svedčia o tom obvinenia podozrivých z vraždy v medializovaných prípadoch, podané obžaloby pri korupčných trestných činoch, menej dopravných nehôd na cestách, posilnenie oblasti boja proti envirokriminalite na krajoch, ako aj iné úspechy jednotlivých zložiek polície. 

Ocenovanie

Rudolf Urbanovič vyzdvihol snahy MV SR  pri zvyšovaní  pracovného komfortu polície. Spomenul nákup nových služobných vozidiel, postupné rekonštrukcie  obvodných odddelení za účelom zníženia energetickej náročnosti.  MV SR nakúpilo výstrojné súčasti ako trekovú obuv, pracovné rovnošaty, termobielizeň. Úspešne sa podarilo prezbrojiť Policajný zbor. "Snažíme sa zatraktívniť policajné povolanie, aby sa aj vám lepšie slúžilo vlasti," dodal Rudolf Urbanovič.