Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Stiahnite a aktivujte si aplikáciu eKaranténa predtým, ako idete na hranicu!

27. 05. 2020

policajt-smartkarantena1

Ministerstvo vnútra žiada občanov, ktorí sa vracajú na Slovensko zo zahraničia a chcú povinnú izoláciu stráviť v domácom prostredí pod dohľadom tzv. smart karantény, aby sa na to pripravili už pred cestou k hraničnému priechodu so Slovenskou republikou a nie až priamo na hraniciach.

 

 

Samotné stiahnutie aplikácie nie je postačujúce.
Musíte prejsť celým procesom registrácie a aktivácie. Celý postup a podrobné informácie nájdete na https://korona.gov.sk/ekarantena/.

Základnú podmienku, ktorou je registrácia na stránke korona.gov.sk, možno vykonať z ktorejkoľvek krajiny, rovnako stiahnuť aplikáciu z Google Play. Nainštalovaním aplikácie a následnou registráciou pred cestou zamedzíte zdržaniu na hraničných priechodoch.

Vyzývame všetkých občanov, aby si aplikáciu stiahli na mieste so stabilným internetovým pripojením!  

Podľa interných štatistík od dobrovoľníkov až 90 percent občanov sa registruje a aplikáciu sťahuje a inštaluje až na hraničných priechodoch, kde je problém s internetovým pripojením. Vzniká tak problém s inštaláciou aplikácie do smartfónu, čo mnohí nesprávne pokladajú za chybu aplikácie. Niektorí ľudia majú tiež smartfóny preplnené inými aplikáciami, takže priamo na hraniciach uvoľňujú pamäť prístroja, čo takisto spôsobuje značné zdržanie.

Na hranice príďte pripravení

Na prechod štátnou hranicou budete okrem registrácie a aktívnej aplikácie eKaranténa potrebovať čestné prehlásenie a súhlas s podrobením sa nariadenej izolácii v domácom prostredí za použitia mobilnej aplikácie. Obe tlačivá si stiahnite na stránke https://korona.gov.sk/ekarantena/ a na hraničný priechod prineste vytlačené a podpísané.