Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. december 2021, sobota
 

Ukončený prípad lúpežného prepadnutia pancierového auta

21. 03. 2013

znak PZ SR

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ukončil prípad pod krycím názvom Gargamel návrhom na podanie obžaloby. V prípade sú obvinení z trestného činu lúpeže v štádiu prípravy a z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami traja muži,  28-ročný Ondrej V. z Trenčína, 40-ročný Peter L. a 49-ročný Dušan H. z Bratislavy. Hrozí im trest odňatia slobody na 15 rokov až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

V čase spáchania skutku ešte Úrad boja proti organizovanej kriminalite v súčinnosti s Lynx commandom (Útvarom osobitného určenia Prezídia Policajného zboru) vykonal v septembri minulého roka v Starej Turej akciu pod názvom Gargamel. Počas zásahu policajti zadržali troch mužov ozbrojených samopalmi vz. 58 a krátkymi zbraňami. Policajti vykonali aj domové prehliadky a zaistili tri samopaly, tri krátke strelné zbrane, zásobníky, náboje, kukly, paralyzér, taktické vesty.

Podľa operatívnych informácií polície sa zadržané osoby pripravovali na prepad pancierového vozidla, ktoré prevážalo viac ako milión eur. Celú akciu mali podrobne naplánovanú. Čiernym Land Roverom mali pri predbiehaní pancierového vozidla páchatelia namieriť zbraň na vodiča a nasmerovať ho mimo hlavnú trasu. Na dobre ukrytom mieste mali posádku pancierového auta  zviazať a s peniazmi ujsť.

Policajti celú situáciu monitorovali a zasiahli takým spôsobom, aby nedošlo k zraneniu žiadnych osôb. Páchateľov zadržali v situácii, keď čakali na konci mesta smerom na Nové Mesto nad Váhom na príchod pancierového vozidla.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby