Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

Upozorňujeme občanov na dôkladné zváženie účasti v penzijnom fonde U.A.E. Pension fund !

25. 09. 2009

U.A.E. Pension Fund je nový penzijný fond, ktorý sídli v Spojených arabských emirátoch v Dubaji. Je určený pre osoby vo veku od 18 do 67 rokov a je vypísaný na 50.000 účastníkov z celého sveta. Naplnený má byť do konca roka 2009.
Potenciálni klienti sú oslovovaní prostredníctvom elektronickej pošty. Postup registrácie do uvedeného penzijného fondu začína vyplnením registračného formulára, pričom v registrácii si klient zvolí svoje vlastné prihlasovacie meno a heslo a vyplní všetky povinné údaje z formulára (meno a priezvisko, pokiaľ ide o ženu, musí uviesť aj rodné meno, dátum narodenia, presnú adresu, e-mail adresu, čo je veľmi dôležité pre potvrdenie registrácie, ďalej telefónne číslo a číslo pasu). Po ukončení registrácie zaregistrovaná osoba dostane e-mail z U.A.E., ktorý okrem ostatných údajov obsahuje aj jeho link, ktorý môže použiť na registráciu ďalších osôb, ktorých prípadne osloví.
Penzijný fond ponúka každému, kto do 31.12.2009 nedovŕši vek 67 rokov, možnosť získať finančnú kompenzáciu do výšky 80.000 €. Stačí uzatvoriť penzijné poistenie a vložiť základný jednorazový poplatok, ktorý bol minulý rok 51 €, ale tento rok je už 66 €. Výnos je možné dostať až po naplnení fondu účastníkmi. Plánovaný termín vyplácania bol koniec roka 2008, potom jún 2009 a keďže ešte stále nedošlo údajne k naplneniu fondu, termín sa posunul na koniec tohto roka. Okrem toho osobe, ktorá zaplatila poplatok, je za každého ďalšieho získaného klienta ponúknutá odmena vo výške 3.000 €, ktorá bude vyplatená spoločne s kompenzáciou 80.000 €.
Slovákov ako potenciálnych klientov oslovuje občan Českej republiky. Jednorazové poplatky sa vkladajú na jeho účet v slovenskej banke a následne sú prevádzané do zahraničia.

Na základe týchto skutočností upozorňujeme občanov, aby dôkladne zvážili svoju účasť v tomto penzijnom fonde z dôvodu, že všetky aktivity sa uskutočňujú mimo územia Slovenskej republiky.