Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. september 2021, nedeľa
 

Úrad boja proti organizovanej kriminalite objasnil prípad podvodu

25. 01. 2011

logo 3

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil dve osoby z trestného činu podvodu spolupáchateľstvom. Martin K. a Slavomír H. na základe sfalšovaných zmlúv vytvorili Dohodu o prevzatí dlhu. Podvodným spôsobom na ňu vylákali podpisy konateľa súkromnej spoločnosti, ktorej následným konaním spôsobili škodu minimálne 130.000 eur. Obvineným hrozí väzenie 3 až 10 rokov. Stíhaní sú na slobode

34-ročný Martin K. a 35-ročný Slavomír H. sfalšovali zmluvy o pôžičke. Vyrobili tzv. Dohodu o prevzatí dlhu. Tú dali podpísať majiteľovi spoločnosti z Trenčína, ktorému však povedali, že podpisuje len bežnú zmluvu na lízing auta pre spoločnosť. Keďže išlo o osoby, ktoré majiteľ spoločnosti osobne poznal, a dôveroval im, nemal dôvod si veci preverovať. Konateľ v domnienke, že podpisuje lízing na auto, zmluvu podpísal. Následne si Martin K. a Slavomír H. na základe uzatvorenej Dohody o prevzatí dlhu uplatnili záložné právo na majetok spoločnosti. Exekúciou zablokovali účty a nehnuteľný majetok. Trenčianskej spoločnosti spôsobili tak škodu minimálne 130.000 eur.

Za to, že Martin K. a Slavomír H. podvodne vylákali od majiteľa spoločnosti podpis a následným konaním spôsobili spoločnosti finančnú škodu, ich vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil z trestného činu podvodu. Hrozí im trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Vyšetrovateľ spracoval návrh na ich vzatie do väzby a predložil ho prokurátorovi, sudca ho však zamietol.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby