Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. júl 2021, sobota
 

Úrad boja proti organizovanej kriminalite objasnil vraždu právnika

01. 07. 2011

logo 3

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil 56-ročného Petra S. z Bratislavy z trestného činu úkladnej vraždy a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Peter S. je obvinený z toho, že naplánoval a vykonal vraždu Romana Ožvolda. Hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie a odovzdal ho prokurátorovi.

Minulý týždeň vo štvrtok (23.6.2011) bola rodinnými príslušníkmi nahlásená nezvestnosť právnika Romana Ožvolda. Polícia rozbehla pátraciu akciu. V krátkom čase sa podarilo nájsť auto nezvestného. Bolo zaparkované na parkovisku vo Vrábľoch na sídlisku Lúky. V aute sa našli rôzne biologické, daktyloskopické, balistické a pachové stopy. Všetky zaistené stopy boli zaslané na expertízne skúmanie. Prípadom sa začal zaoberať Úrad boja proti organizovanej kriminalite, pretože podľa zaistených stôp došlo k podozreniu, že by mohlo ísť o úkladnú vraždu.

V pondelok tento týždeň (27.6.2011) bol polícii nahlásený nález mŕtvoly v katastrálnom území obce Jabloňovce. Telo bolo v značnom štádiu rozkladu a nebolo možné určiť jej totožnosť na mieste. Telo a taktiež aj zaistené stopy, boli preto podrobené expertíznemu skúmaniu. V tejto chvíli je však už možné na základe výsledkov DNA potvrdiť, že ide o vtedy nezvestného Romana Ožvolda.

Počas posledných dní polícia vykonala tri domové prehliadky, dve prehliadky iných priestorov a obhliadky motorových vozidiel. Tie boli zamerané na zadržanie ďalších stôp a vražednej zbrane. Včera 30. júna 2011 potápači z poriečneho oddelenia v náročných podmienkach našli pravdepodobne vražednú zbraň. V rybníku v Levickom okrese nájdený samopal je momentálne podrobovaný skúmaniu. Zatiaľ nie je možné absolútne preukázať jeho súvis s vraždou.

Vyšetrovaním polícia dospela k dôvodnému podozreniu, že Romana Ožvolda 22.6.2011 v nočných hodinách vylákal obvinený Peter S. na stretnutie v Bratislave. Následne ho podľa policajných informácií v aute poškodeného usmrtil ôsmimi strelným ranami do oblasti hrudníka zo samopalu vzor 61 (Škorpión). Potom sa mal obvinený aj s telom poškodeného premiestniť z Bratislavy do Jabloňoviec (okres Levice). Tam telo medzi obcami Jabloňovce a Badaň vyložil a auto poškodeného zaparkoval vo Vrábľoch.

V stredu 29.6.2011 Úrad boja proti organizovanej kriminalite zadržal v Bratislave štyri podozrivé osoby. Vyšetrovateľ ich vypočul, po výsluchu boli tri prepustené na slobodu. Jednu, 56-ročného Petra S., však na základe dôkazov obvinil z trestného činu úkladnej vraždy a neoprávneného používania motorového vozidla. Hrozí mu trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie.

V súčasnosti prebiehajú procesné úkony, ktoré je potrebné vykonať z hľadiska ustálenia ďalších okolností a motívu spáchania skutku. O ďalších posunoch vo vyšetrovaní vás budeme informovať.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby