Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2021, nedeľa
 

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zadržal podozrivého z vydierania

29. 09. 2010

putáPolicajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite zadržali a následne obvinili nebezpečného páchateľa, ktorý je podozrivý z vydierania podnikateľa. 50-ročného Ekrema I. vzal súd do vyšetrovacej väzby. Za trestný čin vydierania mu hrozí desaťročné väzenie. Ide o osobu známu z košického podsvetia, v minulosti súdne trestanú.
Ekrem I. dlhodobo vydieral 30-ročného podnikateľa na východnom Slovensku. Najprv od neho žiadal peniaze. Vyhrážal sa mu, že ak nevyplatí sumu 6.639 eur ublíži jeho rodine. Neskôr chcel od neho zase autá drahých značiek. Poškodený nátlaku podľahol a pod hrozbou znásilnenia manželky a zabitia dcéry dal Ekremu I. auto v hodnote 25.000 eur.
Podnikateľ sa v týchto dňoch odvážil kontaktovať políciu. Tá ihneď začala konať. V piatok (24.9.2010) Ekrema I. Úrad boja proti organizovanej kriminalite zadržal. Na akcii spolupracoval aj pohotovostný policajný útvar a príslušníci Okresného riaditeľstva z Košíc. Po vykonaní procesných úkonov bol Ekrema I. obvinený z trestného činu vydierania. Vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Dozorujúci prokurátor ho akceptoval a stotožnil sa s ním aj sudca Okresného súdu. Obvinený bude stíhaný vo väzbe.
Za vydieranie pod hrozbou znásilnenia a zabitia hrozí Ekremovi I. trest odňatia slobody až na desať rokov.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby

 

 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)