Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. september 2021, nedeľa
 

Úspešná policajná akcia „Bicykel“

28. 01. 2011

Zásah hliadky hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach

V utorok 25. januára 2011 sa uskutočnila celoslovenská policajná akcia „Bicykel“ zameraná najmä na dodržiavanie zákona o pobyte cudzincov. Do akcie Úradu hraničnej a cudzineckej polície MV SR sa zapojili pracovníci Úradu práce a Kontrolná mobilná skupina Colnej správy. Skontrolovali 642 cudzincov a 414 objektov. V rámci akcie bol zistený jeden trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia, 16 priestupkov riešených v správnom konaní a 53 priestupkov, za ktoré policajti udelili blokové pokuty v celkovej výške 4 670 eur. Policajti zároveň odhalili deväť priestupkov porušenia zákona o plynulosti cestnej premávky, za ktoré udelili blokové pokuty v celkovej výške 216 eur.

Bratislavskí policajti predviedli štyroch cudzincov. Jeden Vietnamec bol obvinený z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia a umiestnený do cely predbežného zadržania. Zvyšní dvaja dostali rozhodnutie o administratívnom vyhostení – jeden sa neoprávnene zdržiaval na slovenskom území a druhý vykonával inú činnosť, než tú, na ktorú mal udelené povolenie k pobytu. Neoprávnene sa na Slovensku zdržiavala aj Ukrajinka. Policajti ju zaistili na vykonanie administratívneho vyhostenia a umiestnili do Útvaru policajného zaistenia v Medveďove.

Nitrianski policajti pri kontrole 249 cudzincov a 123 objektov zistili deväť priestupkov proti cudzineckého režimu, za ktoré uložili blokové pokuty v celkovej výške 559 eur.

Banskobystrickí policajti skontrolovali 34 cudzincov a 68 objektov. Za dva priestupky proti cudzineckého režimu uložili blokové pokuty v celkovej výške 220 eur. Voči štyrom štátnym príslušníkom Mexika a jednému Ukrajincovi začali konanie vo veci zrušenia povolenia k pobytu.

Prešovskí policajti skontrolovali 252 cudzincov a 171 objektov. Za 25 priestupkov proti cudzineckého režimu uložili blokové pokuty v celkovej výške 2 111 eur a predviedli sedem cudzincov. Číňan je podozrivý z vykonávania inej činnosti, než na ktorú mu bolo vydané povolenie k pobytu, Ukrajinca zadržali z dôvodu ohrozenia bezpečnosti štátu. Ďalší cudzinec, štátny príslušník Maroka, je podozrivý z účelového uzavretia manželstva a voči dvom Ukrajincom bolo začaté konanie vo veci zrušenia povolenia k pobytu. Dvaja Číňania sú podozriví z vykonávania nelegálnej práce.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby