Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru opäť zvíťazil

15. 06. 2012

kuklaceuou

Prezídium Policajného zboru pod záštitou ministra vnútra Slovenskej republiky Roberta Kaliňáka zorganizovalo šiesty ročník medzinárodnej súťaže špeciálnych policajných jednotiek krajín V4 (13. - 14.6.2012). Streľba sa aj tento ročník ozývala z Vojenského výcvikového strediska Lešť. Aj tento ročník víťazstvo opäť obhájil tím Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru.

Súťaže sa zúčastnilo dvanásť päťčlenných družstiev, ktoré svoje schopnosti predviedlo v náročných fyzických úlohách. Išlo pritom o činnosti, ktoré využívajú denne v boji s kriminalitou. Úlohy boli sťažené nielen dažďom ale aj silným vetrom. Špeciálne jednotky predviedli zneškodňovanie páchateľov v uzavretom objekte, aj v otvorenom priestore, kde zlaňovali z vrtuľníka, prekonávali vodnú prekážku a náročný terén. Aj na tohtoročnú objektívnosť a nezaujatosť jednotlivých disciplín dohliadali viacerí experti policajného výcviku z krajín V4.

O víťazný pohár súťažili krajské pohotovostné policajné útvary, Útvar osobitného určenia Prezídia Policajného zboru, Špeciálna jednotka Českej republiky a dve Špeciálne jednotky z Maďarska. Medzi súťažnými disciplínami boli najmä streľba, zlaňovanie, taktické aktivity, záťažové situácie a mnoho ďalších.

Tak ako minulý rok, aj tento ročník víťazstvo obhájil tím Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru. Druhé miesto obsadili naši českí kolegovia. Bronz získali opäť slovenský policajti z Pohotovostného Policajného útvaru z Nitry. Síce si niektoré jednotky neodniesli domov ocenenia, získali však množstvo nových skúseností a priateľstiev z radov svojich kolegov zo Slovenska a zahraničia.