Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

V Bratislave sa stretne 160 forenzných expertov z 34 krajín sveta

27. 09. 2011

KEU

Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru organizuje v spolupráci so Slovenskou kriminalistickou spoločnosťou 10. medzinárodné sympózium forenzných vied. Uskutoční sa v dňoch 28. až 30. septembra 2011 v hoteli Sorea - Regia v Bratislave. Sympózium v stredu 28. septembra 2011 o 9.00 otvorí príhovorom osobne minister vnútra Daniel Lipšic.

Sympózium, ktoré má už dvadsaťročnú históriu, sa uskutočňuje každé dva roky. Prezentujú sa na ňom informácie z oblastí forenzných vied, súdnej medicíny a kriminalistiky vo forme prednášok a posterov. Hlavným bodom tohtoročného programu je výmena informácii v oblasti daktyloskopie a DNA profilov (upravuje nariadenie Európskej rady č. 2008/615/SVV). Medzi 47 prednášajúcimi je šesť Slovákov, osem poľských expertov, traja Austrálčania a ďalší odborníci z Británie, Holandska, USA, Nemecka, Maďarska, Indie. Prezentačným jazykom je angličtina. Súčasťou sympózia je aj výstava prístrojov, materiálov a techniky používanej vo forenzných laboratóriách, ako aj v policajnej praxi na mieste trestného činu. Sympózium je určené pre všetkých, ktorí sa podieľajú na vyšetrovaní trestných činov.

Účasť na sympóziu potvrdilo viac ako 160 forenzných expertov a vystavovateľov z 34 krajín sveta (Austrália, Azerbajdžan, Bielorusko, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Čierna Hora, Čína, Estónsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, India, Južná Afrika, Litva, Lotyšsko, Macedónsko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Španielsko, Turecko, Ukrajina, USA, Veľká Británia a Slovensko). Pozvanie prijali aj pracovníci FBI, Homeland Security a US-VISIT z USA, Interpolu a Europolu.

Podrobnosti nájdete aj na stránke http://www.forensicsociety.sk/.