Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

V Bratislave sa uskutočnilo medzinárodné stretnutie expertov na DNA

06. 05. 2013

KEU PZ

Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru zorganizoval v dňoch 23.-26. apríla 2013 v Bratislave pracovné stretnutie 104 expertov z 32 krajín Európy a USA.

Pracovné stretnutie pozostávalo z 9. konferencie európskych užívateľov CODIS - FBI automatizovaný systém na databázu DNA profilov, 44. stretnutia EDNAP - európska skupina pre profiláciu DNA a 37. stretnutia pracovnej skupiny DNA ENFSI - Európska sieť ústavov forenzných vied. Súčasťou stretnutia bola aj prezentácia prístrojov, techniky a materiálu, ktoré sa používajú pri analýze DNA.

Stretnutie bolo zamerané na oblasť analýzy a využitia DNA v kriminalistickej praxi. Účastníci stretnutia diskutovali o nových trendoch v analýze DNA v súvislosti s možnými rizikami kontaminácie DNA stôp. Na programe boli tiež nové prvky funkcionality v systéme CODIS, ktorý sa využíva aj pri výmene informácii z DNA profilov medzi krajinami EU.

Pracovné stretnutie otvoril Prezident Policajného zboru gen. PaedDr. Tibor Gašpar, ktorý prítomných privítal a pripomenul dôležitosť forenznej znaleckej činnosti v efektívnom boji proti zločinu.