Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

V prípade vraždy Jozefa Mišenku polícia navrhuje obžalovať 8 osôb

04. 04. 2012

znak PZ web

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite ukončil vyšetrovanie v prípade vraždy Jozefa Mišenku. Prokurátorovi navrhuje obžalovať osem osôb. Viliam M. (55), František U. (42), Róbert M. (24), Ivan Z. (27) čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva. Hrozí im trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov. Milan P. (40), Róbert T. (30), Ronald M. (26) a Ivan S. (38) sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy spáchanej organizovanou skupinou. Hrozí im trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie. Ivan S. je obvinený aj z trestného činu krivej výpovede a krivej prísahy, pretože mal vypovedať nepravdivo v prospech obvineného Ronalda M., aby ten bol zbavený obvinenia z účasti na spáchaní úkladnej vraždy. Ronald M. čelí aj obvineniu z drogovej trestnej činnosti. Policajti pri domovej prehliadke v auguste 2010 zaistili sušinu konope (6 obvykle jednorazových dávok drogy), pričom v štyroch miestnostiach rodinného domu pestoval takmer 500 kusov rastlín marihuany.

Podľa zistení polície sa mali Viliam M., František U., Róbert M. a Ivan Z. od začiatku roka 2010 do júla zúčastniť na príprave a pomoci pri realizácii úkladnej vraždy, ktorá bola v júli 2010 dokonaná. Obvinení Viliam M. a František U. poskytli finančnú hotovosť vo výške minimálne 50 tisíc eur. Peniaze mali slúžiť na pokrytie nákladov súvisiacich so spáchaním vraždy. Ďalší dvaja obvinení, Róbert M. a Ivan Z. zabezpečili osobné motorové vozidlo, ktoré bolo pri vražde použité.

Vyšetrovateľ v týchto dňoch ukončil vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby. Štyrom obvineným hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, ďalším štyrom 25 rokov až doživotie. Milan P., Ivan S., Róbert T. a Ronald M. sú v ústavoch na výkon väzby v rôznych častiach Slovenska. Po Viliamovi M. polícia pátra. Františka U. zadržali policajti minulý rok v septembri v Prahe. V súčasnosti je stíhaný na slobode rovnako ako aj Róbert M. a Ivan Z.