Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

V rukách polície skončila marihuana v hodnote 100 tisíc eur

28. 10. 2011

logo 3

Tento týždeň policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite odbor Západ v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom policajného zboru v Šali zadržali významného pestovateľa a distribútora marihuany. Muž vo veku 27-rokov drogou zásoboval najmä nitriansky a trnavský kraj. Vyšetrovateľ obvinil Erika H. z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovania s nimi. Polícia zaistila drogu marihuany v hodnote až 100 tisíc eur. Hrozí mu trest odňatia slobody vo výške štyroch až 10 rokov. Stíhaný je vo vyšetrovacej väzbe.

Podľa policajných zistení Erik H. najmenej od apríla tohto roka pestoval v obci Horný Jatov v šalianskom okrese rastliny marihuany. Policajti sa na akciu pripravili, nenechali nič na náhodu. Počas akcie vykonali jednu domovú prehliadku. Zaistili 46 rastlín rodu Canabis, 400 gramov sušených šišiek a 700 gramov sušiny tejto rastliny, ako aj digitálnu váhu. Podľa predbežných výsledkov expertízneho skúmania by bolo možné zo zaisteného množstva rastlín Canabisu pripraviť až 10.000 jednorazových dávok tejto drogy. Pri predaji takéhoto množstva drog by páchateľ zarobil až 100 tisíc eur.

Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ okresného riaditeľstva policajného zboru v Šali obvinil 27-ročného Erika H. z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Na návrh vyšetrovateľa a prokurátora vzal súd obvineného do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody vo výške štyroch až 10 rokov.