Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

V sobotu 1. októbra bolo na Slovensku zadržaných 68 nelegálnych migrantov

02. 10. 2022

kontrola-uhcp-oktober2022

Ministerstvo vnútra do postihnutých oblastí v prípade, ak si to situácia vyžaduje, poskytuje základné potreby. V prípade potreby sú pripravené pomôcť aj okresné úrady v pôsobnosti pod rezortu vnútra.

„Situáciu pozorne monitorujeme. Faktom je, že problematiku nelegálnej migrácie riešime kontinuálne a dlhodobo. Dôkazom toho je zadržaných za tento rok približne 2000 migrantov a cca 130 prevádzačov. Aktuálna situácia si však vyžaduje dôsledný monitoring, v prípade potreby rezort zabezpečuje základné potreby – postavené sú stany, distribuovali sme potraviny či ohrievače," uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec.

Sekcia krízového riadenia MV SR koordinuje potreby, ktoré si situácia s nelegálnymi migrantami vyžaduje. „Aktuálne je v teréne postavených niekoľko stanov, distribuovali sme bagety, vody, poskytli sme deky a ohrievače," povedala generálna riaditeľka Sekcie krízového riadenia MV SR Michaela Kaňová.

V súvislosti s nelegálnou migráciou rezort vnútra zabezpečil aj nasledovné:

  • stany so stolmi a lavicami, ktoré za koordinácie Sekcie krízového riadenia zabezpečil Hasičský a záchranný zbor a Okresný úrad v Trnave,
  • unimobunky.

Unimobunky slúžia ako zázemie pre príslušníkov Policajného zboru, stany sú určené ako čakáreň pre zadržané, resp. predvedené osoby-cudzincov, ktoré čakajú na vykonanie úkonov Policajného zboru. Na hraničných priechodoch Čunovo-Rajka a Rusovce-Rajka je zabezpečená mobilná toaleta.

Ďalšia pomoc:

  • ohrievače,
  • deky.