Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 26. november 2022, sobota
 

V súvislosti s pandémiou polícia zaznamenala takmer 4-tisíc priestupkov

14. 10. 2020

paragraf

Najnovšie štatistiky sú dôkazom toho, že kontroly zo strany polície sú mimoriadne dôležité a potrebné, zvlášť v dnešných dňoch, keď epidemiologická situácia nie je vôbec priaznivá. V súvislosti s pandémiou policajti vykonali viac ako 13-tisíc kontrol, pričom najväčšie nedostatky zistili pri nedodržiavaní nosenia rúška a povinnej karantény.

 

Od marca polícia urobila 4 tisíc kontrol zameraných na dodržiavanie karantény. Porušenie odhalila v 1 560-tich prípadoch. Išlo najmä o situácie, keď sa osoby nezdržiavali na určenom mieste a aj napriek povinnej karanténe sa pohybovali na verejnosti a tak ohrozovali svoje okolie.

Rúško noste všadePolicajti riešili aj ďalšie prípady. Skontrolovali viac ako 3 900 osôb pri povinnosti nosenia rúška. Porušenie zistili vo viac ako dvoch tisíckach prípadov.

V predchádzajúcich mesiacoch mala polícia plné ruky práce aj pri kontrolách prevádzok, ktoré museli mať zatvorené na základne rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva. Porušenie zákona zistila v takmer 400 prípadoch.  

„Prioritou vlády a aj mojou prioritou, ako ministra vnútra, je v čo najväčšej miere minimalizovať riziko prenosu tohto nebezpečného vírusu. Preto oceňujem prácu polície, ktorá pokutuje nezodpovedných občanov, ktorí odmietajú nosiť rúško, a tým ohrozujú svoje okolie. Za povinnosť porušenia nosenia rúška zaplatilo 672 osôb pokutu priamo na mieste. V blokovom konaní nezaplatenom priamo na mieste bolo udelených takmer 1400 pokút," uviedol minister vnútra Roman Mikulec.    

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby